in

Zenginlik ve Fakirlik Arasında

Screenshot

Sosyal mecralarda dolaşırken bu görsel ile karşılaştım. Her ne kadar burada çok abartılı olsa da gerçek hayat böyle değil ne yazık ki.

Zengin olmak için harcamamak değil kontrollü harcama gerekiyor. Aynı tanım fakir olmak için de geçerli. Çok harcamak değil. Kontrolsüz harcama gerekiyor.

Sadece harcamalar sizi zengin veya fakir hale getiremez. Öncelikle harcanacak bir meblağ asahip olmanız gerekiyor. Yani çalışmadan harcama yapma şansınız yok. Bir yerde verilmiş bir emek olması şart. Bu emeği ya sen vermelisin yada önceden verilmiş emeklere konmalısın (miras). Sonuçta elinde var olan para ile zengin veya fakir gibi sıfatlara sahip olursun.

Zenginlik & fakirlik bunları para ile ölçmeyen düşünceler de mevcut unutma. Asıl zenginlik dert paylaşacak bir arkadaş, sır verecek bir dost, yaslanacak bir eş,  koklayacak bir bebek olabilir. Tüm bunların yanında sağlıklı bir beden en büyük zenginliktir.

Bu kadar parayı düşünmeye gerek yok. Elinde olan zenginlikler neyine yetmiyor. Bu kadar da paranın kölesi olmayalım. Bu parayı yırt at anlamında değil. Hak ettiği değeri ver yeter.

Sağlık sıhat mutluluk seninle olsun. Sevgiler.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

What do you think?

app

Hangi Marka Telefon Kullanıyorsunuz ?

windows  klavye değiştir

Windows 10 Klavye Değiştirme