Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube reklam engelleme nasıl yapılır sorusu birçok kullanıcının ortak sorusu olmakla beraber çeşitli programlarla bunlar yapmak mümkündür.

Youtube reklam engelleme hemen her kullanıcının yapmak istediği bir durumdur. Ancak paralı olması nedeniyle neredeyse her kullanıcı bu durumdan kurtulamamaktadır. Ancak bunun olabilmesi için çeşitli eklentiler bulunmaktadır. Bunun yanında mobil kullanıcıların kullanabilmesi için reklam engelleyici tarayıcılar bulunmaktadır.

Reklam engelleme neden kullanılır sorusunun cevabı da tüm kullanıcılar tarafından bilinmektedir. İzlenecek videonun 15 saniye olduğu varsayılırsa izlenen veya önerilen reklamın 30 saniye olması kaçınılmazdır. Bu nedenle kullanıcılar bu durumu yaşamamak için böyle bir yolu seçmektedirler.

Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube Reklamları Nedir?

Youtube reklamları nedir sorusu bilinirse neden reklam verildiği anlaşılmış olur. Youtube kanal sahiplerine belirli kriterlere uyduğu takdirde reklam gelirlerinden para vermektedir. Bu nedenle kriterleri karşılayan kalan sahiplerinin videolarında başta veya videonun farklı bölümlerinde reklam gösterilmektedir.

  • Yayın içinde olan reklamlar
  • Keşfetme reklamları
  • Bumber video
  • Videonun ortasında gösterilen reklamlar

Bu reklam ve video türleri Youtube üzerinde gösterilen reklamlardır. Bu şekilde gösterilen reklamlar ile birlikte video izleme platformu, kanal sahiplerine para vermektedir.

Ancak kullanıcıların neredeyse tamamı bu reklamları görmek istememektedir. Youtube bunun için ücretli abonelik seçeneği sunmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında kullanıcılar reklamları görmemektedir.

Ancak herkes para vererek bu imkandan yararlanmak istememektedir. Bu durumda da tarayıcılar için kullanılan reklam engelleyiciler devreye girmektedir. Bu eklentiler ile birlikte çıkan reklamların engellenmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda mobil kullanıcılar için de reklam engelleyici tarayıcılar bulunmaktadır.

Youtube reklam engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube reklam engelleme nasıl yapılır sorusunun cevabı her tarayıcı için farklıdır. Chrome için yapılacak ayarlamalar şu şekildedir.

  • Tarayıcı açılır.
  • Menü düğmesine tıklanır.
  • Diğer araçlar ve Uzantılar kısmına tıklayın.
  • Chrome mağazasına girin.
  • Buradan reklam engelleyici uzantılardan birini seçebilirsiniz.
  • Böylece sadece Youtube için değil, tüm reklamları engelleyebilirsiniz.

Reklam engelleme için mağazada birçok eklenti bulunmaktadır. Bu eklentilerden herhangi birini seçip tarayıcınıza eklediğinizde reklamların çıkmadığını göreceksiniz. Böylece izlemek istediğiniz videoları daha rahat şekilde izleyebilirsiniz. Ücret ödemeden rahat bir şekilde reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın