Youtube Altyazı İndirme

Youtube altyazı indirme uygulamaları ile birlikte yayınlanan videolar altyazı ile birlikte izlenebilmektedir.

Youtube altyazı indirme işlemleri ile birlikte yayınlanan videolar altyazılı şekilde izlenebilmektedir. Birçok videonun altyazılı olduğu herkes tarafından görülmüştür. Bazı videolar da ise kendiniz altyazı ekleyebilirsiniz. Yine kendi tercihlerinize göre ayarları değiştirme olanağı da bulunmaktadır.

Ancak bunlardan önce altyazılı videolarda, altyazı açma kapama işleminin nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Video açıldıktan sonra altyazı seçeneği var ise CC seçeneği karşımıza çıkacaktır. CC simgesine tıklayarak altyazının açılmasını sağlayabilirsiniz. Yine kapatmak isterseniz aynı simgeye tıklayarak kapatabilirsiniz.

Altyazı İndirme Ne İşe Yarar?

Youtube altyazı indirme ne işe yarar sorusu da en çok merak edilen konulardan biridir. Bu sorunun cevabı da oldukça basittir. İşitme engelli kişiler için kullanılan altyazı işlemleri ile bu kişilerin kolay bir şekilde videoları izlemesi amaçlanmıştır.

Çeşitli programlar ile altyazıları indirmek mümkündür. Ancak program ile indirmek istemeyenlerin yapmaları gereken bazı işlemler gerekmektedir. Bu işlemler ile birlikte kısa sürede altyazıları indirebilirsiniz.

Youtube Altyazı Nasıl İndirilir?

Youtube altyazı indirme nasıl yapılır sorusu da bu noktada merak edilenle arasındadır. Videolarda bulunan altyazıları indirmek için birkaç işlem gerekmektedir. Bunlar ile programsız bir şekilde XML kodları ile altyazıları indirebilirsiniz.

Anlatılacak olan işlemler Chrome altyapısını kullanan tarayıcılar için geçerlidir. Chrome tabanlı tarayıcılar için indirme işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • Web tarayıcısı açılır.
  • Youtube sayfası açılır. Açılan sayfadan istenen video seçilir.
  • Video seçildikten sonra klavyeden F12 tuşuna basılır.
  • Sağ tarafta açılan ekranda network sekmesine tıklanır.
  • Burada filtre butonuna tıklanır.
  • Filtre butonuna tıkladıktan sonra arama timed şeklinde yazılır.
  • Timedtext yazan seçeneğe sağ tıklanır.
  • Sağ tıklandıktan sonra open link a new tab seçeneğine tıklanır.
  • Tıklandıktan XMl şeklinde yazıların yer aldığı kısım açılacaktır.

Ancak bu yöntem biraz zor bir yöntem olmaktadır. Program ile birlikte alınan yazılar çok daha profesyonel şekilde indirilebilir. Ancak programsız indirmek çok daha zor olsa da ilave bir program gerektirmediği için tercih edilmektedir. İster program ile ister manuel, her iki türlüde bu mümkündür.

Kendime yetimlik bilgisayar severim.

Related Posts

Metamask Otomatik Ağ Ekleme

Çok kısa bir şekilde metamask cüzdanında nasıl ağ eklersiniz onu anlatacağım. Yaklaşık olarak 4 veya 5 tıklama ile istediğiniz ağı metamask cüzdanınıza ekleyeceksiniz. adım : https://chainlist.org/ adresine…

Youtube Video Yükleme

Görev Çubuğunu Şeffaf Yapma Windows 10

Windows 10 bilgisayarınızda görev çubuğunu tamamen şeffaf hale getirmek için yapmanız gerekeni anlatıyorum takip edin. İlk olarak github dan open shell menu uygulamasını indirin. https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases Açtığınız sayfadan…

Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu

Windows 10 Reset Kısayolu Oluşturma

Daha önce windows 10 da bilgisayarı kapat kısayolu oluşturma hakkında bir yazı eklemiştim. Şimdi windows 10 reset atma kısayolu oluşturmayı anlatacağım. Kapatma kısayolu için yazımızı okuyun :…

Windows 10 Fare İmleç Boyutu ve Rengi

Bilgisayarınızın fare imleci boyutunu büyütmek için resimleri takip edebilirsiniz. Aynı yöntemle fare imleci boyutunu küçültme işlemini de yapabilirsiniz. Dilerseniz fare imleci rengi değiştirme işlemini bu pencereden yapabilirsiniz….

Windows 10 kilit ekranı Arka Plan Değiştirme

Windows 10 bilgisayarınızın kilit ekranında istediğiniz resmi kullanmak için takip etmeniz gereken yolları anlatıyorum. İşlem adımları şu şekilde : Ayarlar / kişiselleştirme / kilit ekranı sekmesine geçerek…

geridonusum kutusu simgesi

Windows 10 Bilgisayarım Simgesini Değiştirme

Görsel olarak zevkinize uygun şekilde bilgisayarım simgesini değiştirebilirsiniz. Bilgisayarım Simgesini Değiştirme işlemi çok basittir. Sadece size anlattığım simge değiştirme resimli anlatım adımlarını takip edin yeterli. Masaüstü simgeleri…

Bir cevap yazın