Youtube Altyazı İndirme

Youtube altyazı indirme uygulamaları ile birlikte yayınlanan videolar altyazı ile birlikte izlenebilmektedir.

Youtube altyazı indirme işlemleri ile birlikte yayınlanan videolar altyazılı şekilde izlenebilmektedir. Birçok videonun altyazılı olduğu herkes tarafından görülmüştür. Bazı videolar da ise kendiniz altyazı ekleyebilirsiniz. Yine kendi tercihlerinize göre ayarları değiştirme olanağı da bulunmaktadır.

Ancak bunlardan önce altyazılı videolarda, altyazı açma kapama işleminin nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Video açıldıktan sonra altyazı seçeneği var ise CC seçeneği karşımıza çıkacaktır. CC simgesine tıklayarak altyazının açılmasını sağlayabilirsiniz. Yine kapatmak isterseniz aynı simgeye tıklayarak kapatabilirsiniz.

Altyazı İndirme Ne İşe Yarar?

Youtube altyazı indirme ne işe yarar sorusu da en çok merak edilen konulardan biridir. Bu sorunun cevabı da oldukça basittir. İşitme engelli kişiler için kullanılan altyazı işlemleri ile bu kişilerin kolay bir şekilde videoları izlemesi amaçlanmıştır.

Çeşitli programlar ile altyazıları indirmek mümkündür. Ancak program ile indirmek istemeyenlerin yapmaları gereken bazı işlemler gerekmektedir. Bu işlemler ile birlikte kısa sürede altyazıları indirebilirsiniz.

Youtube Altyazı Nasıl İndirilir?

Youtube altyazı indirme nasıl yapılır sorusu da bu noktada merak edilenle arasındadır. Videolarda bulunan altyazıları indirmek için birkaç işlem gerekmektedir. Bunlar ile programsız bir şekilde XML kodları ile altyazıları indirebilirsiniz.

Anlatılacak olan işlemler Chrome altyapısını kullanan tarayıcılar için geçerlidir. Chrome tabanlı tarayıcılar için indirme işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • Web tarayıcısı açılır.
  • Youtube sayfası açılır. Açılan sayfadan istenen video seçilir.
  • Video seçildikten sonra klavyeden F12 tuşuna basılır.
  • Sağ tarafta açılan ekranda network sekmesine tıklanır.
  • Burada filtre butonuna tıklanır.
  • Filtre butonuna tıkladıktan sonra arama timed şeklinde yazılır.
  • Timedtext yazan seçeneğe sağ tıklanır.
  • Sağ tıklandıktan sonra open link a new tab seçeneğine tıklanır.
  • Tıklandıktan XMl şeklinde yazıların yer aldığı kısım açılacaktır.

Ancak bu yöntem biraz zor bir yöntem olmaktadır. Program ile birlikte alınan yazılar çok daha profesyonel şekilde indirilebilir. Ancak programsız indirmek çok daha zor olsa da ilave bir program gerektirmediği için tercih edilmektedir. İster program ile ister manuel, her iki türlüde bu mümkündür.

Bir cevap yazın