Kapat
WordPress Seo Ayarları Nasıl Olmalı
Seo Araçları 50 0

WordPress Seo Ayarları Nasıl Olmalı?

WordPress Seo Ayarları Nasıl Olmalı?

WordPress bugün tüm dünyada web sitesi tasarım, kurulum hizmetleri için en fazla kullanılan platform. Hatta her dört internet sitesinin kurulumunda WordPress kullanılmaktadır. Bunun nedeni hem kullanımının kolay olması hem de son derece başarılı olmasıdır. Bu bakımdan WordPress SEO ayarları açısından da son derece başarılı.

Öncelikle şunu da unutmamak gerekir ki en iyi WordPress SEO ayarları diye bir şey yoktur. Her ayar kişiden kişiye, siteden siteye ve zamana göre değişiklik gösterir. Fakat en iyi WordPress eklentileri arasında yer alan Yoast SEO kurulumu ile daha başarılı olabilir, daha rahat ayarlarınızı yapabilirsiniz.

WordPress Yoast SEO Kurulumu

WordPress yoast seo kurulumu şu sırayla yapılmalıdır:

  • İlk olarak WordPress admin panelinde Eklentiler>Yeni Ekle sekmesine gitmelisiniz.
  • Karşınıza eklenti ekle sayfası gelecektir. Ekranın sağ üst köşesinde ara kısmına Yosht SEO yazıp aratmalısınız.
  • Ardından ekranın solunda Yoast SEO eklentisi çıkacak. Ona Hemen Yükle demelisiniz.
  • Hemen Yükle butonuna tıkladığınızda eklentinin yüklenmesi birkaç saniyede tamamlanır. Yükleme bittikten sonra Hemen Yükle butonunun yerinde Etkinleştir butonu çıkar.
  • Etkinleştir butonuna tıkladığınızda yüklemiş olduğunu Yoast SEO eklentisi aktif olacaktır. Kurulum da bu şekilde tamamlanmış olur. Ardından ayarlara geçebilirsiniz.

WordPress SEO Ayarı Detayları

WordPress SEO ayarları manuel ya da otomatik yapılabilir. Eğer SEO ayarları konusunda bilginiz varsa her başlığı tek tek düzenleyebilirsiniz. WordPress size gerekli yönlendirmeleri zaman zaman verecektir. Fakat çok detaylar için ya uzman desteği almanız gerekecek ya da WordPress SEO kursları aracılığıyla teknik detayları öğrenmeniz gerekecektir.

Başlıktan içeriğe, anahtar kelimeden kelime sayısına kadar her detay SEO kapsamına girer. Bir sitede SEO çalışmaları ne kadar başarılı ise arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almayı başarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir