Windows 10 Bilgisayarım Simgesini Değiştirme

Görsel olarak zevkinize uygun şekilde bilgisayarım simgesini değiştirebilirsiniz. Bilgisayarım Simgesini Değiştirme işlemi çok basittir. Sadece size anlattığım simge değiştirme resimli anlatım adımlarını takip edin yeterli.

Masaüstü simgeleri görünmüyor mu ? O zaman masaüstü simgelerini ekleme yazımızı incelemeniz faydalı olur.

Başka Hangi Simgeleri Değiştirebilirsiniz ?

Anlattığımız yöntem sayesinde aşağıda sıraladığımız gibi simgeleri değiştirebileceksiniz.

  • Bilgisayarım simgesi değiştirme
  • Geridönüşüm kutusu simgesi değiştirme
  • Ağ simgesi değiştirme
  • Denetim masası simgesi değiştirme
  • Klasör simgelerini değiştirme

İşlemlerimize başlayabiliriz

Burada üç adımda şeklinde simge değiştirme işlemini anlatacağız. İlk adımda simge olacak resimleri bulma, ikinci adımda simgeyi uygun formata dönüştürme ve son adım olarak da simgeleri değiştirme şeklinde işlemi tamamlayacağız. İlk adımımızla başlayabiliriz.

Kullanılacak simgeleri nereden bulabilirim?

Simge bulma işi gayet kolay arama motoruna free icon pack vs yazarak arama yapın binlerce sonuç çıkacaktır. Ben Flaticon sayfasının sunduklarını kullanıyorum. Siz de dilerseniz kullanabilirsiniz. Ücretsiz icon indirme işlemi için en uygun yer diyebilirim.

Dilediğiniz bir paketi indirebilirsiniz.

İcon dönüştürme

İndirdiğiniz simge paketinden istediğiniz bir simgenin png uzantılı dosyasını alın ve bu dosyayı .ico uzantısına çevirin. Bu işlemi online olarak gerçekleştiren birçok web sitesi mevcut. Kendi tercihim ico converter dilerseniz sizde burayı kullanın.

Anasayfadan doyanızı yükleyin ve convert butonuna tıklayın hemen indirmeye başlayacaktır.

Bilgisayarım Simgesini Değiştirme

İco uzantılı dosya bilgisayarınıza indiği zaman buradaki işimiz bitiyor. Son adıma geçelim.

Bilgisayarım simgesini değiştirme

Bilgisayarınızın masa üstünde boş herhangi bir yerde sağ tıklayıp kişiselleştir seçeneğini seçin ( en altta). Açılan pencereden Temalar bölümüne geçiş yapın ve masaüstü simgelerini düzenle seçeneğini seçin.

Bilgisayarım Simgesini nasıl değiştirebilirim

Burada karşımıza windows 10 varsayılan simgeler çıkacak. Resimde işaretli yerden simge değiştir butonuna tıklayın. İşletim sisteminin varsayılan simgeleri karşınıza açılacak. Buradan gözat seçeneğine tıklayın ve ikinci adımda indirilen dosyayı seçin.

Tamam butonuna tıkladığınız zaman simge değişecektir. Kendi zevkinize uygun simgeleri seçebilirsiniz.

Klasör Simgeleri Nasıl Değiştirilir ?

Klasör simgelerini değiştirme işlemi için takip etmeniz gereken yol biraz daha kolaydır. Bilgisayarım Simgesini Değiştirme adımlarından ilk iki basamağı aynı şekilde uygulayın ve diğer adımlar için aşağıda bulunan listeyi takip edin.

  1. Klasörünüze sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin (en altta)
  2. Özelleştir sekmesine geçiş yapın
  3. Simge değiştir butonuna tıklayın
  4. İco formatında olan simgeyi seçin
  5. Tamam butonu ile işlemi sonlandırın

Simgeleri Eski Haline Getirme

Yaptığınız işlemleri geri almak istiyorsanız yapmanız gereken sistem dosyasını seçmek. Sistem dosyası için gözat adresi kısmına şu adresi yazın.

%SystemRoot%\System32\imageres.dll

Enter tuşuna bastığınız anda sistem simgeleri karşınıza çıkacak buradan eski simgeyi seçebilirsiniz.

Klasör Simgelerini Eski Haline Getirme

Klasör simgelerini eski haline getirme işlemi için yine gözat kısmındaki dosya yıluna şu adresi yazın

%SystemRoot%\System32\SHELL32.dll

Yine enter tuşu ile onayladığınız zaman karşınıza sistemin klasör simgeleri gelecektir. Uygun simgeyi seçin ve tamam butonuna tıklayın.

Son

Böylelikle simge değiştirme işlemi nasıl yapılır göstermiş olduk. Bu yolları takip ederek Bilgisayarım Simgesini Değiştirme geri dönüşüm kutusu simgesi değiştirme veya denetim masası simge değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Kendime yetimlik bilgisayar severim.

Related Posts

Metamask Otomatik Ağ Ekleme

Çok kısa bir şekilde metamask cüzdanında nasıl ağ eklersiniz onu anlatacağım. Yaklaşık olarak 4 veya 5 tıklama ile istediğiniz ağı metamask cüzdanınıza ekleyeceksiniz. adım : https://chainlist.org/ adresine…

Youtube Video Yükleme

Görev Çubuğunu Şeffaf Yapma Windows 10

Windows 10 bilgisayarınızda görev çubuğunu tamamen şeffaf hale getirmek için yapmanız gerekeni anlatıyorum takip edin. İlk olarak github dan open shell menu uygulamasını indirin. https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases Açtığınız sayfadan…

Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu

Windows 10 Reset Kısayolu Oluşturma

Daha önce windows 10 da bilgisayarı kapat kısayolu oluşturma hakkında bir yazı eklemiştim. Şimdi windows 10 reset atma kısayolu oluşturmayı anlatacağım. Kapatma kısayolu için yazımızı okuyun :…

Windows 10 Fare İmleç Boyutu ve Rengi

Bilgisayarınızın fare imleci boyutunu büyütmek için resimleri takip edebilirsiniz. Aynı yöntemle fare imleci boyutunu küçültme işlemini de yapabilirsiniz. Dilerseniz fare imleci rengi değiştirme işlemini bu pencereden yapabilirsiniz….

Windows 10 kilit ekranı Arka Plan Değiştirme

Windows 10 bilgisayarınızın kilit ekranında istediğiniz resmi kullanmak için takip etmeniz gereken yolları anlatıyorum. İşlem adımları şu şekilde : Ayarlar / kişiselleştirme / kilit ekranı sekmesine geçerek…

maxresdefault

Aptal Çocuklar – Mahmut evi boşaltıyor. Neden mi ?

kaynak Aptal çocuklar dizisinin yayınlanan bölümleri içerisindeki favori komik sahnem budur. Varsa paylaşın sizde 🙂

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın