Sunucunuzda Dizin Listelemesi etkin görünüyor

WordPress kullanan web sitesi sahipleri Sunucunuzda Dizin Listelemesi etkin görünüyor hatası ile seo puanlarında düşüş görebilir. Bu sorunu çözmek için aio seo eklentisi bazı çözüm yolları sunuyor. Buna ek olarak bir yöntemde ben sunmak istiyorum. .htaccess dosyasına eklenecek ufak bir kod bu sorunu çözecektir.

.Htaccess dosyası nerede ?

Bu dosyayı çeşitli eklentiler ile direkt olarak admin panelinden düzenlenebilir. Tüm kullanıcılar için geçerli olan yer ise host içerisidir.

İlk olarak web sitenizin cPaneline giriş yapın. Eğer cPanel e giriş hakkında bilginiz yoksa yazımızı inceleyin.

Sunucunuzda Dizin Listelemesi etkin görünüyor Çözümü

Dizin Listelemesi etkin

İşaretli kısımdan dosya yöneticisi seçeneğine giriş yapın.

Dizin Listelemesi etkin

Sol kısımda bulunan listeden web sayfanızın kurulu olduğu dizini açın. WordPress dosyalarınız listelenecek. Burada .htaccess dosyasını ilk sıralarda göreceksiniz.

Buradan sonra .htaccess dosyasını seçin ve düzenleme butonuna tıklayın. Düzenleme penceresi açıldıktan sonra şu kodu uygun yere ekleyin.

Options All -Indexes

Kaydedin ve kapatın. İşlem sonucunda .htaccess dosyanız altta bulunan resim gibi olacaktır.

Sunucunuzda Dizin Listelemesi etkin görünüyor Çözümü

Evet işlemler bu kadar. Seo analizi işlemini tekrar yaptığınız zaman bu hatanın mevcut olmadığını göreceksiniz.

İnce seo ayarlı , çabuk indexlenen yazılarınız olur inşallah. İyi çalışmalar dilerim.

2 yorum

  1. mrh seo ayarında hata veriyordu ilk araçtırmada googlede aradığımda ilk sayfa ilk sırada çıkması belliki işinize çok severek özenerek yaptığınız belli bu başarınızı devamını temelli ederim ciddi anlamda gerçeten yararlı güzel bilgiler emeği geçen herkese çok çok tşk ederim saygılarımla.

    1. Güzel yorumunuz beni çok mutlu etti. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana 🙂 Gerçekten motive edici bir yorumdu. Bazı tasarım hatalarından dolayı yorumlar gözükmüyordu , size cevap yazabilmek için uğraştım baya sonunda sorun düzeltildi ve cevabı yazabildim. Tekrardan çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

Bir cevap yazın