in

Realme X50m Teknik Özellikler

Realme X50m Hakkında

Realme x50m yakın zaman önce duyurusu yapılan ve bu alanda en dikkat çeken modellerden birisi olmuştu. Telefon, 5G destekli olacak olmasıyla öne çıkmış, hem uygun fyatı ile orta segment bir telefon olacak olması hem de 5G’yi destekleyecek bir telefon olmasıyla heyecan yaratmıştı. Nihayet realme x50m tanıtımı yapıldı ve özellikleri ortaya çıktı.

Realme X50m Ekran Özellikleri

Realme x50m öncelikle cam gövdesi yanında klasik realme telefonların tasarımıyla geliyor. Ön tarafta çift kamera deliği yer alıyor ve 120 Hz ekran yenileme hızı ile karşımıza çıkıyor. Telefonun ekran boyutu 6.57 inç ve IPS LCD ekrana sahip. Ekran çözünürlüğü 1080 x 2400 piksel. Ayrıca ekran kasa oranına baktığımızda da karşımıza yüzde 90.4 gibi oldukça yüksek bir oranla karşılaşıyoruz. Bu da telefon ekranını daha verimli kullanmak isteyenler için cazip bir alternatif sağlıyor.

Realme X50m Kamera Özellikleri

Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda kullanıcıların en çok dikkat etikleri konulardan birisi kamera oluyor. Çünkü artık hepimiz birer fotografçı adasıyla günü her anında fotoğraf ve videolar kayda almaya bayılıyoruz. Bunun yanında kameralar veri oluşturma, platformlarda var olma gibi gereksinimleri de karşıladığı için akıllı telefonların kamaralarına da özellikle dikkat ediyoruz. Realme x50m tam da bu noktada önde iki kamera deliği ile geliyor. Bu kameralardan birisi 2 megapiksellik bir derinlik sensörüne sahipken bir diğeri 16 megapiksel selfie kamerası olarak ihtiyaçlarımıza karşılık veriyor.

Arka kameralarına baktığımızda ise ilk olarak 48 megapiksel ana kamera var. Yanında 8 megapiksel çözünürlükte süper geniş açılı bir kamera bulunuyor. 2 megapiksel çözünürlükteki makro kamera ve 2 megapiksel çözünürlükteki siyah beyaz çekim kamerasıyla birlikte dört kamera kurulumu yer alıyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

What do you think?

nasıl youtuber olunur

Nasıl Youtuber Olunur?

Resimler İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalı scaled

Resimler İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalı?