in

Norton Safe Web Site Ekleme

Norton Safe Web

Bilgisayarınızı olası tehditlere karşı korumak ve bunu sürdürmek için çabalayan bir yazılımdır Norton. Sürdürmekten kasıt bilgisayarınıza yabancı kaynaklardan virüs girişini engellmek oluyor. Bunu sağlamak içinde hayatımızın merkezi haline gelen internet kapısını tutması gerekiyor. Bu noktada yükünü azaltmak için web sitelerini önceden taramayı tercih ediyorlar. Web siteleri sahipleri de “Güvenliyiz!” diyebilmek için bu sisteme dahil oluyorlar. Eğer bir web sitesi sahibiyseniz norton safe web ağına katılmak sitenize prestij kazandıracaktır.

Benim kısa açıklamamdan sonra norton kendisini nasıl tanımlıyor ona bakalım.

Norton Safe Web nedir?

İnternet’in ne kadar büyük olduğu, virüsler kimlik avcılığı ve casus yazılımlar , sizi kandırmaya çalışacak, kredi kartı bilgilerinizi çalmaya çalışacak ve hatta bilgisayarınızı çökertmeye çalışacak kötü amaçlı Web siteleri gibi birçok çevrimiçi tehdidin var olduğu bilinen bir gerçek. Bir siteyi ziyaret ettiğinizde çoğu zaman oluşan hasarı engellemek için artık çok geçtir. Bu durumda, bir Web sitesini ziyaret etmeden önce güvenlik riskini nasıl anlayabilirsiniz?

Cevap burada!

Norton Safe Web, NortonLifeLock tarafından sunulan yeni bir itibar hizmetidir. Sunucularımız Web sitelerini analiz ederek bunların sizi ve bilgisayarınızı nasıl etkileyeceğini inceler. Ardından, bilgisayarınızda yüklü olan Norton Araç Çubuğu’nu kullanarak, belirli bir Web sitesini görüntülemeden önce o sitenin ne kadar güvenli olabileceğini bilmenizi sağlarız. Bir Web sitesinin nasıl davranabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Norton Safe Web ’den daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Neden Sitemi Eklemeliyim ?

[infobox color=”#dd9933″]İnsanlar dolaştıkları sitelerin güvenli olmasını tercih eder. Norton web search sayfası güvenli olarak işaretlenmemiş sayfaları görüntülemez. Yani web sitenizde yer alan herhangi bir içerik arama motorlarında ilk sırada çıkıyor olabilir. Eğer norton güvenli olarak işaretlemediyse web sayfanızı sonuçlar arasında göstermeyecektir. Ve daha önemlisi hizmet ettiğiniz sektörde arama motorları sizi gerilerde bırakmışsa norton search sizi daha öncelikli listeleyecektir. Ekstradan ziyaretçi demektir bu da.  Ücretsiz bir şekilde güvenli site unvanı alacaksın bundan daha güzel ne olabilir ki ?[/infobox]

Norton Nasıl Site Eklenir?

Eklediğiniz web sitesinin taranma süresi 2 haftayı bulabilir. Bunu unutmayın ve sabırla bekleyin.

Site ekleme için öncelikle uygulama sayfasına giriş yapıp kayıt olmak gerekiyor

https://safeweb.norton.com/  Bu adresten kayıt olun. norton safe web

 

Kayıt işlemi bittikten sonra profil sayfanıza giriş yapın. Profil resminizin alt kısmında site itirazı  ibaresini göreceksiniz. Bu buton size site ekleme sayfasını açacak. Oradan web site adresinizi ekleyin. Görselden inceleyebilirsiniz.

Web sitenizi eklediğiniz zaman aşağıdaki görsel gibi görünecektir. Sitenizi doğrulayın butonuna tıklayın.

 

Açılan doğrulama seçeneklerinden size uygun olanı seçin. Eğer meta etiketi ile doğrulamada sıkıntı yaşarsanız, html doğrulama daha kesin bir sonuç verecektir.

Site doğrulama işlemi böylece tamamlanmış oluyor.

 

Artık geriye yaslanıp beklemek kalıyor. İşlemi tamamlaması için nortonu serbest bırakın. Mail ile size bildirim yapacaklardır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

What do you think?

video indirme sitesi

Windows 10 Ekran Işığını Kısma

fotoğraf satmak

Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanmak