Görev Çubuğunu Şeffaf Yapma Windows 10

Windows 10 bilgisayarınızda görev çubuğunu tamamen şeffaf hale getirmek için yapmanız gerekeni anlatıyorum takip edin.

İlk olarak github dan open shell menu uygulamasını indirin.

https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases

Açtığınız sayfadan indirme işlemini yapmak için aşağı resimde işaretli kısma tıklayın.

İndirdiğiniz uygulamayı bilgisayarınıza kurun. Herhangi bir değişiklik yapmadan sadece ileri butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Programı kurduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Bilgisayarınızın başlat düğmesi olarak bilinen windows simgesine SAĞ tıklayın ve ayarlar kısmına gelin.

Açılan kısımdan tüm ayarları görmek için Show all settings kutucuğunu işaretleyin ve taskbar sekmesine gelin. Görselde işaretliyorum inceleyin.

Buraya kadar çok iyi gidiyoruz. Son adım olarak customize taskbar kısmını işaretleyin ve transparant seçeneğini seçin. Opaklık ayarını 0 (sıfır) olarak belirleyin ve OK butonu ile işlemi sonlandırın. Görev çubuğu tamamen şeffaf olacak. Resimlerden inceleyebilirsiniz.

Tamamen şeffaf oldu bile. Zevkinize göre verin ayarı. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Yorum kısmında bişeyler dilegetirebilirsin.

İlgili aramalar


Görev çubuğunu saydam Yapma Windows 10
Görev çubuğunu Saydam Yapma Windows 7
TranslucentTB
Görev çubuğunu şeffaf yapma programı
Görev çubuğu saydam yapma uygulaması
Pc de görev çubuğunu şeffaf yapma
Görev çubuğunu görünmez yapma

Kendime yetimlik bilgisayar severim.

Related Posts

Metamask Otomatik Ağ Ekleme

Çok kısa bir şekilde metamask cüzdanında nasıl ağ eklersiniz onu anlatacağım. Yaklaşık olarak 4 veya 5 tıklama ile istediğiniz ağı metamask cüzdanınıza ekleyeceksiniz. adım : https://chainlist.org/ adresine…

Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu

Windows 10 Reset Kısayolu Oluşturma

Daha önce windows 10 da bilgisayarı kapat kısayolu oluşturma hakkında bir yazı eklemiştim. Şimdi windows 10 reset atma kısayolu oluşturmayı anlatacağım. Kapatma kısayolu için yazımızı okuyun :…

Windows 10 Fare İmleç Boyutu ve Rengi

Bilgisayarınızın fare imleci boyutunu büyütmek için resimleri takip edebilirsiniz. Aynı yöntemle fare imleci boyutunu küçültme işlemini de yapabilirsiniz. Dilerseniz fare imleci rengi değiştirme işlemini bu pencereden yapabilirsiniz….

Windows 10 kilit ekranı Arka Plan Değiştirme

Windows 10 bilgisayarınızın kilit ekranında istediğiniz resmi kullanmak için takip etmeniz gereken yolları anlatıyorum. İşlem adımları şu şekilde : Ayarlar / kişiselleştirme / kilit ekranı sekmesine geçerek…

geridonusum kutusu simgesi

Windows 10 Bilgisayarım Simgesini Değiştirme

Görsel olarak zevkinize uygun şekilde bilgisayarım simgesini değiştirebilirsiniz. Bilgisayarım Simgesini Değiştirme işlemi çok basittir. Sadece size anlattığım simge değiştirme resimli anlatım adımlarını takip edin yeterli. Masaüstü simgeleri…

maxresdefault

Aptal Çocuklar – Mahmut evi boşaltıyor. Neden mi ?

kaynak Aptal çocuklar dizisinin yayınlanan bölümleri içerisindeki favori komik sahnem budur. Varsa paylaşın sizde 🙂

Bir cevap yazın