En İyi Ekran Kartları

En İyi Ekran Kartları Hakkında

Ekran kartları bilgisayarların en önemli bileşenlerinden birisi. Özellikle yoğun kullananlar ve oyun oynayanlar için yeni bir ekran kartı kaçınılmaz oluyor. Bizler de sizler için bir liste hazırladık.

Yılın En İyileri

  • AMD Radeon RX460 2 GB: ödüllü bir tasarıma sahip olan model, fiyat aralığı ile de son derece tatmin edici. E-spor odaklı oyunlar için bir ekran kartı ararsanız bununla rahatlıkla oynayabilirsiniz. Çeşitli e-ticaret sitelerinden de satın alabilirsiniz.
  • Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570 4 GB: Bu model, fiyat aralığı olarak oldukça geniş. Daha önceleri fiyatı 2-3 bin TL’lere kadar çıkmışken şu an biraz daha uygun fiyatlı alınabilir. 1080p çözünürlükteki oyunlar için en ideal olanı diyebiliriz.
  • Sapphire Pulse AMD Radeon RX580 4 GB OC: AMD’nin fiyat ve performans odaklı en iti ekran kartlarından birisidir. Son zamanlarda fiyatı biraz daha makul hale geldi oyuncular için gerekli bütün donanımları barındırdığı gibi soğutmayı da sağlıyor.
  • ASUS Phoenix GeForce GTX 1060 6 GB: Piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlı GTX 1060 ekran kartlarından birisidir. Kompakt bilgisayarlar için tek fanlı olarak tasarlanmış, fakat çift fanlı ekran kartlarından çok da aşağı kalır bir soğutma performansı sergilemiyor. 6 GB belleği de son derece başarılı.
  • MSI Geforce RTX 2060 VENTUS 6 GB OC: Yeni model ekran kartlarından birisidir. GTX 1070 Ti’dan daha güçlü ve fiyat olarak da daha uygun. 1080p ve 2K çözünürlükle birlikte FPS değerleri açısından da son derece tatmin edici.

Ekran Kartları Fiyatları

Ekran kartları konusunda alternatif son derece geniş. Bütçenizi belirledikten sonra hemen her ihtiyaç için uygun bir model bulabilirsiniz. En uygun fiyatlar için e-ticaret sitelerinde karşılaştırma yapmak en mantıklısı.

Bir cevap yazın