Android 11 Güncellemesi

Android 11 Hakkında Bilgiler

Android 10, Google tarafından Android telefonlara sunulmuş son güncellemeydi. Hala Android 10 sürümü indirmeye devam eden kullanıcılar bulunuyor. Android 10, sınırlı cihazlar tarafından kabul ediliyor. Android 10 güncellemesini yapan kullanıcılar ise artık Android 11 güncellemesini alabilecek. Android 11 güncellemesi ile ilgili net bir bilgi hala verilmemiştir. Fakat ilerleyen günlerde Google bununla ilgili açıklamayı yapacaktır.

Android 11 Güncellemesi Özellikleri

Android 11 güncellemesi ile ilgili bazı açıklamalar yapıldı. Android cihaz kullanan kullanıcıların beklediği Android 11 özellikleri şu şekilde;

  • Telefonda ekran koruyucu kullanıldığı zaman dokunmatik hassasiyet artacak.
  • Google, kullanıcılara Karanlık Mod özelliğini sunacak.
  • Bildirim geçmişini kontrol edebilme olanağı.
  • Dahili ekran kaydedici özelliği.
  • Video kaydı yaparken bildirim seslerini yok sayma özelliği.
  • Uçak modunun Bluetooth ayarlarını etkilememesi.
  • Kaydırılabilir ekran görüntüsü özelliği.
  • En fazla 4 uygulama için geçerli uygulama sabitleme özelliği.
  • Android 10 ile kullanıcılara sunulan kabarcık özelliği artık üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarını destekliyor olacak.

Ağustos ve Eylül ayları arasında gelmesi beklenen Android 11 güncellemesinin özellikleri yukarıda yer aldığı gibidir. Android 11 ile telefonların daha kullanışlı olması hedeflenmiştir. Kullanıcılar artık bildirim geçmişini görebilecek ve yönetebilecek, video kaydı yaparken bildirim sesinin videoya engel olmasını önleyecek, kaydırılabilir yöntemle ekran görüntüsü alma kolaylığına sahip olacak. Kabarcıklar, Android 10 ile piyasaya sürülmüştü. Android 11 ile artık Telegram ve WhatsApp gibi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları desteklenecek. Yeni güncelleme ile gelecek olan özelliklerden biri de telefonda yeni mesaj oluşturma özelliği oluyor.

Android 11 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Android 10 güncellemesinden sonra kullanıcılar, Android 11 güncellemesi ne zaman gelecek diye araştırmaya başlıyor. Google, 2020 yılında yapacağı Android 11 güncellemesiyle birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Peki, güncelleme ne zaman yapılacak? En son yapılan Android 10 güncellemesi Eylül ayının başlarında yayınlanmıştı. Bu durum göz önünde bulundurulursa Ağustos ya da Eylül ayında yeni güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın